Книги КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» - весела історична подорож «Портал»

«Книги − це друзі, безпристрасні, але вірні »

Гюго В.

Як цікаво дізнатись про зміни історичних епох та перебіг подій на теренах України у різний час?

У цьому Вам допоможуть книги видавництва «Портал».

Доторкніться до історичних подій разом з книгами українських авторів.

Приємного читання!

Дерманський, С. Нічийний хруль / Сашко Дерманський ; худож. В. Котик ; конс. І. Козловський ; ред. І. Цеунов. – Київ : Портал, 2020. – 36 с. : іл.

«Нічийний хруль» – історія про дружбу, випробування і пізнання світу, що розгортається на територіях нинішньої України у часи льодовикового періоду. Мамонтеня, носороженя й вовченя несподівано знаходять невідому істоту в бізонячій шкурі. Так починається жвава, сповнена небезпек та кумедна, як завжди у Сашка Дерманського, розповідь про друзів − юних мешканців лісу.

Мамчич, О. Олениця біжить по морю / Олеся Мамчич ; худож. К. Дідик ; конс. І. Козловський ; ред. І. Цеунов. – Київ : Портал, 2020. − 36 с. : іл.

Велике переселення народів почалося, коли гуни витіснили готів на землях, що нині належать Україні. У візантійському літописі є легенда про оленицю, яка перейшла по мілині Азовське море, мимохіть підказавши гунам швидкий шлях до Криму. Це змінило історію Європи. Що та олениця могла б нам розповісти?

Дерманський, С. Обиральний день / Сашко Дерманський ; худож. З. Гетьман ; конс. І. Козловський ; ред. І. Цеунов. − Київ : Портал, 2020. – 36 с. : іл.

Стоїть над Дніпром давньоруський Київ із передмістями, а в ньому вирує життя. Ось гончарі й кожум'яки, ось ткалі й ковалі, ось черниці в монастирі, а ось маленька Анна Ярославна біля княжого палацу. В кожного своя справа й побут, свій характер і... своє кошеня, яке знайде собі людину в Обиральний день.

Стахівська, Ю. Місяць над Кінбурном / Юлія Стахівська ; худож. О. Болотова ; конс. І. Козловський ; ред. І. Цеунов. – Київ : Портал, 2020. − 60 с. : іл.

Двоє хлопчиків дивляться на півмісяць у небі: Орхан бачить у ньому мусульманський символ, а юний Петрусь − козацьку чайку. Події віднесені до часів, коли на Кінбурнській косі біля Чорного моря були постійні сутички християнського та мусульманського світів. Кожен має свою правду і свій шлях до свободи, тому ця історія вчить милосердю і прийняттю, адже шлях помсти і насильства народжує лише образи і недовіру до світу.