«Вишиванко моя, вишиванко»

(З досвіду роботи бібліотек Обухівського району Київської області)

17 травня наша незалежна Україна піднесено святкує  Всесвітній день вишиванки. З метою поширення національної свідомості громадян Обухівська районна бібліотека для дорослих разом з відомими обухівськими краєзнавцями Оленою Артюшенко та Наталією Любиченко провели народознавче свято «Вишиванко моя, вишиванко». Cвято  почали працівники бібліотеки з короткого екскурсу в історію вишиванки. Науковий співробітник садиби-музею А. Малишка О. В. Артюшенко підготувала показ традиційного українського одягу з приватних колекцій, в якому взяли участь моделі різного віку. Національний одяг демонстрували волонтери Валентина Пилипенко, Агнія Тхоржевська, Галина Голубенко, Людмила Шведко, Любов Криворот. Родзинкою народознавчого свята стало демонстрування дитячого народного одягу у виконанні вихованців дитячого садочку «Світлячок» на чолі з вихователькою Чаплинською С. А. В коментарях до показу О. Артюшенко звернула особливу увагу на різні елементи народного  одягу - сорочки, корсетки, пояси, чобітки, хустки, віночки. Гості свята дізнались від організаторів заходу безліч історичних фактів виникнення національниого одягу, зокрема, історію вишиванки – духовного символу українського народу. Народознавче свято викликало у гостей свята захват та жваве обговорення. Гості поважного віку із задоволенням поділились з присутніми на святі школярами спогадами про свої перші вишиванки. Запрошена на захід жителька с. Деремезна Надія Іванівна Глевацькаорденоносиця,  колишня доярка- відзначила роль вишиванки у своєму нелегкому житті. Адже вишиванка – потужний оберіг, який несе  велику позитивну енергетику. Коли тепла й затишна зустріч добігала свого кінця, гості свята щиро бажали один одному миру й злагоди, та щоб наша Вишиванка була в наших душах і прикрашала кожного у найурочистіші моменти життя!