Великдень. Історія свята

Матеріал подано без змін

Великдень. Історія свята

(З досвіду роботи сільської бібліотеки Чабанівської ТГ Фастівського району Київської області)

Великдень - світле свято, яке символізує відродженя і перемогу життя над смертю. Як і будь-яке інше релігійне свято, Великдень та підготовка до нього мають багато звичаїв та традицій, які шануються здавна, наприклад, прибирання оселі, випікання пасок та розписування писанок, збирання та освячення великоднього кошика - найбільш відомі з них.

Про все це дізналися учасники мовного клубу «Мова єднання», даючи відповіді на цікаві питання народознавчої вікторини  «Історія  Пасхи». З  великим захопленням слухали діти розповідь Олени Рудоман про великодні традиції в її рідному селі на Хмельниччині. Та не менш цікавим було гуртове складання святкового великоднього вірша та приємне чаювання зі смаколиками та полуницею.

«Паски будем випікати

І верхівки прикрашати,

В церкві кошики святити,

Добрі справи всі зробити.

Писанку розписати,

Друзів й рідних привітати.

Дзвін лунає до небес,

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Великдень — це чудове свято, яке об’єднує нас із родиною і друзями. Ми вдячні Богу за його любов і милість. Ми радіємо воскресінню Христа й новому життю. Ми бажаємо всім миру, здоров’я і щастя.

Олена Сурга

завідувачка сільською бібліотекою