Про відкриття виставки обухівського «шитого» рушника

23 грудня 2022 року Обухівська міська територіальна громада вітала митців, що яскраво прислужилися українській культурі, що , зокрема її особливостям  на теренах Обухівщини , -  плекали давні традиції, оживлювали їх у сучасному житті.

Символічно, що центральною «постаттю» цього дня (та й всі дні, в які діятиме виставка рушників) є обухівський «шитий» рушник, який має спільні риси з рушниками інших куточків України, також особливості, притаманні саме йому.  Завдяки оригінальному шву Обухівський рушник має однаковий вигляд з обох боків, має свій  погляд на «дерево роду» , прадавній символ, що невипадково «опинився» на гербі нашого міста.

На виставці представлені самобутні й рідні кожному обухівцю рушники майстрів:

Н.О. ХІМІЧЕНКО ; Н.С. КРИЖАНІВСЬКОЇ, С. ЗОХНЮК, І. ОНИЩУК, Ніки ПОЛІЩУК, Ольги СТАХІВ.

За внесок у плекання української культури Т. І. Богданович (начальник відділу культури, національностей та релігій виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області) вручила почесні грамоти:

Від Київського обласного центру народної творчості – Ользі Матвійчук (голові громадської організації «Об’єднання майстрів. Творча спадщина») ;

Від Національної спілки письменників України :

Ользі Стахів – майстрині обухівських «шитих» рушників;

Геннадію Горовому – обухівському письменнику;

Олені Артюшенко- журналісту-краєзнавцю;

В’ячеславу Приймі – самодіяльному співаку та композитору ;

Світлані Рогозіній – вчительці української літератури Академічного ліцею №1 імені Андрія Малишка м. Обухова.

Ведуча відкриття виставки Наталія Федоряченко – директор Обухівського міського краєзнавчого музею ім. Ю. Домотенка.