Виставка – портрет «Веселий мудрець – Іван Котляревський»

Матеріал поданий без змін

Веселий мудрець – Іван Котляревський.

(До дня народження письменника, поета, драматурга та засновника нової української літератури – Івана Петровича Котляревського).

(З досвіду роботи КЗ «Публічна бібліотека» Вишневої міської ради Бучанського району Київської області)

Будеш, батьку, панувати,

Поки живуть люди,

Поки сонце з неба сяє,

Тебе не забудуть!  (Тарас Шевченко)

9  вересня  виповнюється 252 роки від  дня народження  письменника, поета, драматурга та засновника нової української літератури – Івана Петровича Котляревського.

Найвідомішим твором письменника є бурлескно-травестійна поема «Енеїда», написана на сюжет однойменної  класичної поеми римського поета Вергілія. «Енеїда» — перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою. Від "Енеїди" почалася нова українська література.

До дня народження Івана Петровича Котляревського  КЗ «Публічна бібліотека»  Вишневої міської ради презентує книжково-інформаційну виставку – портрет «Веселий мудрець – Іван Котляревський». Представлені видання висвітлюють непростий життєвий та творчий шлях Івана Петровича,  долю його літературних творів, вклад  поета та драматурга в  розвиток української культури.

Оксана Бабич

бібліотекар І категорії відділу обслуговування читачів

КЗ «Публічна бібліотека»  Вишневої міської ради,

Бучанського району Київської обл.