Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Краєзнавство Київщини - історія одного з найвідоміших центрів українського козацтва

 

Пропонуємо вашій увазі переглянути цікаву книжку, в якій охоплено події з давніх часів до ХІХ століття, які ґрунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби. Видання розраховане на науковців, викладачів вищої та середньої школи, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією козацтва та Київщини.

Букет, Є. Фастів козацький і гайдамацький / Євген Букет ; Бібліотека Історичного клубу «Холодний Яр». – Київ : Видавництво Марка Мельника (ФОП Мельник М. Ю.), 2021. – 504 с.

Видання «Фастів козацький і гайдамацький» є першим узагальнюючим дослідженням з історії одного з найвідоміших центрів українського козацтва на Правобережній Україні – Фастова, з яким пов’язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648–1658 рр., діяльність полковника Семена Палія, гетьманів Самійла Самуся, Івана Мазепи і Пилипа Орлика, а також повстанців-гайдамаків під час Коліївщини 1768–1770 рр. У ньому висвітлюється також історія Фастівського полку і низки населених пунктів на його території (Чорногородка, Дідівщина, Дорогинка, Кожанка, Триліси та ін.).