"Омита сльозою історія"

Матеріал подано без змін

Битва на станції Крути стала для всіх українців символом справжнього героїзму та доблесті наших воїнів. Тому традиційно щороку ЗБІЦ проводить захід, присвячений цій події.

Учасники розмови з цікавістю прослухали розповідь про те, як це відбувалося в 1918 році. Не всі знали, як розгортався хід бою, хто керував операцією з боку УНР.

Той факт, що вітчизну захищали студенти та гімназисти, здивував слухачів. Було незрозуміло, чому такі необізнані у військовій справі молоді люди були послані під Крути, начебто вони могли зупинити наступ Червоної армії.

Студентський курінь бився героїчно, але сили були нерівні, і результат бою був вирішений наперед. На жаль, через помилкову команду один загін замість відступу кинувся в атаку.  Молоді воїни потрапили в полон і були розстріляні ворогом.

Пам'ять про цей героїчний вчинок молодих українців буде вічно жити у наших серцях. Неможливо забути те, що за світле майбутнє нашої батьківщини було віддано життя найкращих синів України

Кропта О.В., завсектором

клубної роботи Славутицького ЗБІЦ