Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Обухівщина - наша гордість, наша слава

 

Матеріал подано без змін

 

Обухівщина - наша гордість, наша слава

(З досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради)

 

Обухівщина – древній край і з прадавніх часів володіє великою магічною силою. Тут народжувались, сюди приїздили, будували свої гнізда і осідали на все життя надзвичайно талановиті люди: художники, артисти, спортсмени, а особливо літератори. Ця древня земля осяяна і освячена такими іменами, як Сергій Бердяєв, Калістрат Анищенко, Дніпрова Чайка, Андрій Михайлюк, Г. Косинка, А. Малишко… Більше 20-ти  сучасних письменників – членів Національної Спілки  Письменників України є гордістю нашого району. Якщо заглибитися  в прадавню історію, то на території Обухівського району проіснували всі археологічні культури, які пережила людська цивілізація в Україні. З-поміж них світову відомість здобула трипільська хліборобська культура, відкрита і досліджена вченим-археологом В. Хвойкою. Пережив наш край  і козацький рух,  і  революції,  і війни,  і Голодомор, і повоєнні відбудови.

В цьому  році Обухівському району виповнюється 100  років від дня його заснування.  У 1923 році в  Україні була проведена адміністративно-територіальна реформа. Замість волостей утворювались райони, замість повітів-округи. Обухівський район утворений 7 березня 1923 у складі Київської округи з центром в Обухові з Обухівської, Трипільської  і частини   Велико - Дмитрівської волості.  Сьогодні – це розвинений  агропромисловий район з розкішними полями, красивими селами і добрими, працьовитими, талановитими  людьми.

В 2020 році пройшла ще одна  адміністративно – територіальна реформа, внаслідок якої Обухівський район Київської області (з адміністративним центром у місті Обухів) утворено у складі територій Богуславської міської, Васильківської міської, Кагарлицької міської, Козинської селищної, Миронівської міської, Обухівської міської, Ржищівської міської, Української міської, Феодосіївської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

До 100-річчя заснування  Обухівського району в  центральній публічній бібліотеці для дорослих оформлена виставка – панорама «Обухівщина – наша гордість, наша слава», біля якої проводяться огляди літератури.

В страшний час військової агресії віроломного сусіда славні сини й дочки Обухівщини боронять свій край, всю Україну, щоби все було так:

«Є край такий, що на легенду схожий,

На казку, що в століття порина,

На цій землі – благословення Боже,

Обухівщина – рідна сторона.»

 

Л.Храпач – завідувачка 

Обухівською центральною

публічною  бібліотекою

                    для  дорослих Обухівської міської ради