Найбільша техногенна аварія в історії людства

26 квітня 1986 року о 1-23 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС.

Катастрофа була спровокована експериментом, що полягав у вимкненні системи аварійного охолодження реактора у випадку різкої втрати електропостачання.

В перші години на палаючу станцію були відправлені найкращі спец. підрозділи, але з кожною хвилиною ситуація виходила з- під контролю.

В саме пекло Чорнобильської станції на боротьбу з вогнем були відправлені 5 рятувальників, котрі отримали посмертний статус Героїв України.

27 квітня почалась евакуація населення із найближчих по дезлакації  до станції населених пунктів.

А 1-го травня – святковий парад в Києві! Зі свіжим повітрям та теплим вітерцем з боку Чорнобильської АЕС!

Про  ті трагічні події всі бажаючі можуть прочитати, відвідавши бібліотеку та ознайомившись з літературою , представленою на виставці «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить».

Пам’ятаймо про ті важкі дні, про людей, які ціною свого життя зберегли цілий світ.