Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Книги КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» - «Історія європейської цивілізації»

 Пропонуємо вашій увазі огляд книг проєкту «Історія європейської цивілізації» який охоплює період від античних часів до ХХ століття і поділений на три основних блоки: Античність: Рим, Греція, Близький Схід; Середньовіччя: Раннє Середньовіччя, Високе Середньовіччя, Пізнє Середньовіччя, XV століття; Сучасність: XVI ‒ XХ століття. 

При створенні цього надзвичайного проекту його упорядник ‒ видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко (1932-2016) – керувався мультидисциплінарним принципом: Історія, Філософія, Міфологія та релігія, Образотворче мистецтво, Література, Наука і техніка, Музика. Статті до розділів написані провідними італійськими фахівцями у кожній галузі.

 

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Собори. Лицарі. Міста / ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини та ін. ; худож.-оформл. О. А. Гугалова. ‒ Харків : Фоліо, 2018. – 667 с.

Книга «Середньовіччя. Собори. Лицарі. Міста» охоплює значний період – від початку ХІ століття до епохи Ренесансу, коли після очікування кінця світу і пришестя Христа у Європі починається бурхливий розвиток суспільства. Стрімко зростає кількість населення, з’являються нові міста, центром яких стають християнські собори, виникають ремісничі цехи і мануфактури, розвивається торгівля. Капетинги намагаються об’єднати Францію, Вільгельм Завойовник в Англії реорганізує державну владу, в Іспанії набирає обертів Реконкіста, Європа «розширюється» на Схід, війни не припиняються. І саме тому головною фігурою і символом Середньовіччя стає лицар, що є ідеальним уособленням феодального суспільства, бо поєднує в собі військові чесноти з християнськими, що знайшло відображення в літературі й мистецтві. Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом: всесвітньо відомими шедеврами, першодруками із багатьох музеїв світу та ін.

 

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Замки. Торговці. Поети / ред. Умберто Еко ; пер. з італ. С. А. Кулініч та ін. ; худож.-оформл. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2018. ‒ 763 с.

Книга «Середньовіччя. Замки. Торговці. Поети» охоплює період з 1200-го по 1400 рік ‒ час, що зазвичай називають Пізнім середньовіччям. Завдяки відновленню експансії, до якої підштовхує ідеологія хрестових походів, Захід завойовує Схід. Міста процвітають – архітектура, мистецтво, література відображають несамовите прагнення до оновлення та відкритості. Однак початковий імпульс експансії змінюють конфлікти, голод, Столітня війна, чума та повстання селян, потоплені в крові.