Книги КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» – «Привидуся», «Ключ Горгона», «Меч Скалобур»

Книги – кораблі думки, мандрують по хвилях часу

й обережно несуть свій дорогоцінний вантаж

від покоління до покоління.

Ф. Бекон

Сьогодні в нашій добірці літератури книги: «Привидуся» Оксани Давидової, «Ключ Горгона» Стефак Марії та «Меч Скалобур» Чумарної Марії.

Цікаві пригоди чекають на вас.

Давидова, О. С. Привидуся / Оксана Сергіївна Давидова ; худож. А. С. Шавлач ; ред. Б. Будний. − Тернопіль : Богдан, 2023. – 120 с.

Українське містечко, в якому мешкає Андрій із бабусею Аллою, окупували російські загарбники. Вони вбивають мирних людей, нещадно мародерять і при цьому запевняють, що прийшли нас «освобождать». Від їхнього свавілля потерпають не лише люди, а й привидка Явдуся, з якою Андрій заприятелював і назвав її Привидусею. Вона допомагає хлопчикові знаходити дрова, щоб бабуся могла приготувати на вогнищі їжу. А відтак Андрій разом із Привидусею навіть умудряються передати ЗСУ таємну інформацію про розташування штабу ворога. Ось лише при цьому Андрій випадково розкриває таємницю того, хто така Явдуся насправді...

Стефак, М. П. Ключ Горгона / Мар'яна Петрівна Стефак ; худож. М. Ю. Савко ; ред. Б. Будний. − Тернопіль : Богдан, 2023. – 248 с.

Бути підлітком − непросто, особливо, коли ти «непростий» підліток із Чарлісу. І особливо тоді, коли опиняєшся у круговерті події і від тебе вимагають дрібницю – врятувати світ від Прадавнього зла − велетенського Змія Горгона. Хіба це до снаги дванадцятирічному хлопчиську та ще й, на відміну від інших «непростих», позбавленому будь-яких магічних здібностей?

Чумарна, М. І. Меч Скалобур / Марія Іванівна Чумарна ; худож. О. Кіналь ; ред. Б. Будний. – Тернопіль : Богдан, 2023. − 96 с.

Герої цієї книжки уже знайомі читачам із серії фантастичних повістей «Пригоди Лумпумчика». Тепер вони стали дорослими − починають реалізовувати свої незвичайні здібності у різних винаходах. Війна змушує їх покинути свої домівки і виїхати на захід України – у місто Галич, де друзі створюють секретну обсерваторію і підключають позаземні цивілізації до виготовлення ефективної зброї проти ворога. Їхня місія, як заповідав ще в дитинстві сатурнівець Лумпумчик – знайти Меч Скалобур і перетворити енергію війни в енергію Правди і Миру. З героями взаємодіють місця сили Карпат, вони допомагають вивільнити з оков темряви Білого Дракона та подолати криваву силу Червоного Дракона.