День пам’яті жертв політичних репресій.

«Вшанування пам’яті жертв політичних репресій»

(З досвіду роботи Сквирської централізованої бібліотечної системи Київської області)

Щорічно у третю неділю травня, з метою привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.  Саме тому 19 травня біля меморіальної дошки проведено мітинг вшанування пам’яті Леоніда Кльоца

На захід завітали керівники району та громадськість міста.

На мітингу виступили: заступник голови Сквирської районної державної адміністрації Петрусевич Ірина Олександрівна, заступник голови Сквирської районної ради Грищенко Олена Григорівна. Вони з болем в серці говорили про найжахливіші репресії 1937-1938 років, які тільки знав світ.

Про вшанування пам’яті повернутого із забуття чистого і чесного імені талановитого журналіста Леоніда Миколайовича Кльоца звучало з вуст доцента, кандидата педагогічних наук, Заслуженого вчителя України Плівачук Катерини Володимирівни та колеги по перу, місцевої письменниці Процюк-Щербатюк Людмили Володимирівни.

Власну поезію читали місцеві поетеси, члени літературного об’єднання «Сузір’я»: Людмила Гриценко та Лариса Левчук.

В цей день було вшановано хвилиною мовчання пам’ять жертв політичних репресій та покладено квіти до меморіальної дошки Леоніда Кльоца.

Ведуча заходу: бібліотекар Любов Онопрієнко.