«Ой на Івана, ой на Купала» - свято в бібліотеці

Матеріал подано без змін

«Ой на Івана, ой на Купала» - свято в бібліотеці

(З досвіду роботи бібліотеки села Новосілки Чабанівської ТГ, Фастівського району, Київської області)

День літнього сонцестояння - особлива подія, коли на Землі спостерігається найкоротша ніч у році.Після цієї дати дні почнуть поступово скорочуватися, а ночі - збільшуватися.

День літнього сонцестояння відзначається багатьма народами світу і має різні традиції.

В українців літньому сонцестоянню присвячене свято Івана Купала. Після хрещення Київської Русі його приурочили до Різдва Іоанна Хрестителя 24 червня (7 липня за старим стилем). Але давні дохристиянські традиції збереглися до наших днів. Стрибки через багаття, плетіння вінків, ворожіння на любов, пошук цілющих і містичних рослин - так відзначали найкоротшу ніч у році наші предки. Ці традиції  повторили в сам день літнього сонцестояння 21 червня наймолодші користувачі бібліотеки села Новосілки та вихованці творчої студії "Ясен цвіт".разом зі своїм керівником - Світланою Суницею. Дітки співали купальських пісень, прикрашали Марену та стрибали через імпровізоване багаття.

Шануймо, зберігаймо та примножуймо надбання українського народу - наші національні традиції.

Олена Сурга

завідувачка бібліотеки с.Новосілки Чабанівської ТГ,